להתבונן בחוויה, להעמיק ברגש, להבין את המצב ולראות את התמונה מנקודות מבט נוספות. זה הדבר שקורה בין ארבעת קירות הקליניקה. 

האנשים המגיעים אליי, כל אחד נושא עימו סיפור אחר. האחד הגיע כי יש לו מכאובים בגוף או בלב, האחר מגיע כי הוא חווה קשיים עם הילד. כל אחד והסיפור שלו.

בחדר הסיבה לא ממש חשובה. בחדר אנו נשב ונחבר את כל הקצוות לסיפור אחד, שייתן לנו את התמונה הכי מלאה שאפשר לקבל באותו הזמן. תמונה שתאפשר לכם לחיות את חייכם במלואם, כפי שאתם רוצים ונכון לכם.

התהליך הטיפולי יכול להתחיל בגלל כאב כרוני שמלווה את האדם ומפריע לו בחיי היום יום כמו כאב גב כרוני, מיגרנות, כאבי מחזור ועוד. ביחד נקשיב לסיפור של הגוף ונבין מה הנפש מנסה לומר לנו, מה היא מבקשת. בטיפול נשלב טיפול בכאב הפיזי ביחד עם טיפול ברגש, כזה שמאפשר לאדם לחוות ריפוי מהשורש. לגעת בשורש העניין וכך הגוף והנפש מגיעים להרמוניה.

התהליך הטיפולי יכול להתחיל כשהאדם חש שחייו אינם מתנהלים כפי שהיה רוצה. חש שאינו מתקדם בעבודה, או שיחסיו החברתיים רחוקים מהרצון שלו, ובכלל כל נושא שהאדם שם לעצמו כמקום בו הוא רוצה לגדול ולהתפתח.

התהליכים הטיפוליים מתאימים

  • לזוגות או יחידים המבקשים הדרכה בתחום ההורות, או בתחום השינה של ילדיהם.
  • ליחידים המבקשים לפתור בעיה גופנית המטרידה אותם באופן טבעי הרואה את האדם כשלם.
  • ליחידים הרוצים לחיות חיים הרמוניים ולפתור קונפליקטים המלווים אותם בחייהם.

הרבה כלים עומדים לרשותנו, כל אחד והדרך שלו לקחת את האדם למקומות אליהם ליבו חפץ להגיע. עם כל אחד תזמורת שונה של כלים משתלבת יחד ויוצרת את המענה המיוחד, המדויק והייחודי לכל אחד. כל אחד לפי צרכיו.

אימון רגשי

הרגש מושפע מהלך הרוח שלנו, מהמחשבות שלנו, מהסביבה. המטרה באימון היא ללמוד לנהל את הרגש ולא להיות מנוהלים על פיו. ללמוד ליצור הלך רוח כזה המאפשר לאדם לראות את הדברים מנקודת מבט אחרת. התבוננות ברגש שלי וברגש של האחר פותחת בפני האדם יכולת להגיב אחרת לגמרי לסיטואציות. 

לרוב אנשים בוגרים יגיעו מוכנים יותר לכך שעליהם לפעול על מנת לשנות, הם יגיעו כשהם מבינים שהם סוכני השינוי של המצב. האתגר הוא בלשחרר דפוסים קודמים ולהתקדם לדפוסים חדשים. 

במקרה של ילדים ומבוגרים צעירים, יהיו יותר מקרים בהם נראה שהם "מתנערים" מאחריות למצב, ואז נפתח את התהליך בהתבוננות ובלמידה, בהורדת המגננות והמחסומים וכך להרגיש באופן מלא ושלם. היתרון הגדול הוא שהוא כל כך צעירים ועדיים גמישים יותר, וברגע שהם מתחילים להבין שהם סוכני השינוי, התהליכים זזים ממש מהר.

על מנת לעשות זאת באופן היעיל ביותר אנחנו נשלב בטיפול, ועל פי הצורך, שיחות המזמינות להתבונן ולחקור את הסיטואציה מזוויות שונות. במקביל האדם מתחיל לעבוד על תערובות השמנים הטיפוליות הנרקחות על ידי במיוחד עבורו בהתאמה אישית. השמנים האתריים מביאים עימם תדר אנרגטי המסייע בבחינת הסיטואציה מנקודות מבט שונות.

"שנה את מחשבותיך ושינית את עולמך." (נורמן וינסנט פיל)

ארומתרפיה ורוקחות טבעית

ארומתרפיה ורוקחות טבעית מבוססות על שימוש בשמנים אתריים. כולנו משתמשים בדרך כזו או אחרת בשמנים אתריים - בבשמים, בתרופות, במזון ועוד. שמנים אתריים נקשרים אצלנו לריח וקלילות בדרך כלל. חוש הריח זהו החוש המתחבר ישירות לחלק במוח שאחראי על הרגשות והזיכרונות. השמנים האתריים, מלבד היותם בעלי סגולות המרפאות את הגוף הפיזי, הם גם מרפאים את הנפש.

"די לנו בגירוי של ריח כדי להציף זיכרון עתיק במלוא החושים"(אילנה ווילר)

יש אדם המגיע בגלל מכאובי הגוף, ביחד נבין מה הנפש מספרת לנו ונבנה תערובות שמטפלות בגוף הפיזי ובנפש. לכל אדם מורכבות תערובות בצורות שונות, בהרכבים שמנים שונה ובהתאמה אישית. אדם המגיע עם כאבי ראש החוזרים שוב ושוב, יקבל תערובות שיעזרו לו להקל על התסמינים (על כאב הראש) ותערובות שיעזרו לנפש שלו לצמוח ולהתפתח למקום אליו היא מבקשת להגיע. הטיפול נעשה בשילוב עם שיחות, יצירת שדה קונסטלטיבי, קלפים ועוד שיטות טיפול רבות שכולן כלים ליצור קרקע פורייה לנפש לצמוח עליה. 

יש אדם המגיע בגלל מכאובי הנפש או הרגש, והוא חש כי הוא משהו בחייו אינו במקומו, שמשהו בו קורא לו. גם כאן נשלב שיחות ועבודה בעזרת כלים שונים ביחד עם השמנים. הסיבה בגללה האדם מגיעה היא רק הסימפטום, התופעה, המבקשת שנמצא את השורש שלה.

השמנים האתריים נכנסים אל הגוף ומביאים את חוכמת הצמח שממנו הופקו ואת האנרגיה של הצמח לנפש, ומסייעים לה בדרך הנכונה עבורה להשיל את המפריע  ולאפשר לבלוב. היופי הגדול השמנים האתריים הוא שהם משלימים את התמונה הפיזית והנפשית רגשית באופן שלם ומדויק.

"פעמים תטעה הרגשת האוזן, שתשמע ואין קול. גם העין תטעה, שיראה לה הנח שהוא נע. רק הרגשת הריח לא תטעה."  (אבן עזרא)

הדרכת הורים

את המסע שלי בעבודה עם אנשים התחלתי דרך עבודה עם הורים. הגישה שמלווה אותי היא שההורה הנמצא בקונפליקט עם ילדו, למעשה חווה התעוררות של איכות הקיימת בו ורוצה לבוא לידי ביטוי. אם היא לא היתה קיימת הילד שלו לא היה מעורר אותה, ואז לא היה מתעורר המאבק.  אין זה משנה אם הילד מגיע עם קושי בוויסות החושי, או עם הפרעת קשב, ברגע שאנחנו מבינים מה הסיפור מאחורי התופעות - מה השורש של העניין, הפתרון מונח לנו בכף היד.

בהדרכות הורים אנחנו נעים מהתבוננות לפרטי פרטים בסיטואציה, ומשם נעים להסתכלות רחבה על התופעה וכך יכולים להבין אותה טוב יותר. מבחינתי, להסביר מה צריך לעשות לוקח לי 10 דקות, האתגר האמיתי הוא להביא את ההורה למצב בו הוא יכול להוציא את הדברים אל הפועל. קיים פער בין ההבנה לבין היכולת ליישם בפועל, הסיבה לכך היא הפרשנות של ההורה את הסיטואציה עם הילד. בעבודה יחד אנחנו שמים דגש רב על הבנה של הסיטואציה מכל נקודות המבט של מי שקשור אליה, ולהצליח לפעול מתוך אהבה וראיית הטוב.

"המעשים של היום, הם הזיכרונות של מחר" (טובה טל)

ייעוץ שינה

ייעוץ שינה זהו למעשה נישה של הדרכת הורים המתייחס באופן ממוקד יותר לשינה של הילד. בתהליכים אלה אני עובדת עם הורים לתינוקות ופעוטות בני חמישה חודשים ועד גיל שנתיים וחצי לערך. לאחר מכן לרוב נפנה להדרכת הורים מקיפה. הסיבה לכך היא שעד גיל שנתיים וחצי חלק נכבד מהיום של הילד מועבר בשינה (מעל חצי מהיום שלו) ולקראת גיל 3 זה לאט לאט משתנה ודברים המתרחשים במהלך היום משפיעים באופן ישיר על השינה בכלל, ועל מהלך ההרדמה בפרט. 

בעת ליווי משפחות בתהליכים של לימוד הרגלי שינה, אני מסתכלת על התמונה הרחבה של הילד וההורה על מנת לאפשר להם להצליח באופן הטוב ביותר עבורם. אנחנו עוברים על סיפור ההיריון והלידה, התפתחות ומזג באופן כללי. כך אני יכולה להתאים את ההדרכה להורים באופן מדויק יותר. 

תהליך של ייעוץ שינה נמשך כחודשיים ומתנהל באחת משלוש דרכים:

  • ליווי יומי - תהליך עוטף מאוד המתחיל בפגישה של שעה וחצי וממשיך בליווי יומיומי המסייע לצלוח את התהליך באופן הטוב ביותר.
  • ליווי שבועי - גם תהליך זה מתחיל בפגישה של שעה וחצי ואחריה אנחנו מתחילים בתקשורת אחת לשבוע על מנת ללוות אתכם ולתת לכם מידע רלוונטי להמשך הדרך.
  • תהליך אימון שינה דיגיטלי - לאחר כמעט עשור של ליווי הורים, מצאתי לנכון שאפשר לעשות את התהליך באופן דיגיטלי עם ליווי. התהליך הדיגיטלי כולל הנחייה דרך סדרה של סרטונים המובנים ומותאמים כך שכל הורה יוכל להצליח ליישם את הדברים. במקביל, קיימת קבוצה פרטית בפייסבוק בה ההורים שרכשו את הקורס יכולים לשאול שאלות ולקבל תשובות ישירות ממני.

לפרטים נוספים על קורס אימון שינה