נעים להכיר, טובה טל

הי, אני טובה, בת 41, מדריכת הורים בגישת אדלר, יועצת שינה בשיטת לילה טוב. נשואה ואם לחמישה ילדים. בעלת תואר ראשון בביוכימיה ומורה בעברי.

מהרגע שהפכתי לאם, עולם ההורות ריתק אותי. בחנתי וחקרתי מצבים שונים ותגובות שונות. אני זוכרת בעיקר שגיליתי ולמדתי על עצמי הרבה בזכות המראות ששמו לי ילדיי. ההורות איפשרה לי לצמוח ולגלות יכולות חדשות באישיות שלי.

אל עולם ההדרכה הגעתי כאשר עם בני הרביעי נתקלתי במשבר שלא הצלחתי לפתור בעצמי. מצאתי את עצמי נופלת שוב ושוב לאותו הבור, ולא מצליחה למצוא את דרך אחרת. בהדרכה שקיבלתי הבנתי מה דרך הפעולה הטובה ביותר, הבנתי מה מפריע לי בשינוי התגובות שלי, ובאמת תוך זמן קצר למדתי לא ליפול לבור.

עם השנים למדתי שתפקידנו כהורים הוא ללמד את ילדינו כישורי חיים, על מנת שיוכלו להתמודד היטב עם אתגרי החברה בה הם גדלים ולהיות מוכנים לחיים עצמאיים. ולא רק. התפקיד הוא הדדי. גם הם כאן כדי ללמד אותנו דבר מה על עצמנו.

טובה טל
picture 1 edited

ילדים הם הפסיכולוגים הטובים ביותר שנוכל לבקש לעצמנו. הם יודעים לזהות נקודות המפריעות לנו בחיים, ולאתגר אותנו להתמודד עם הדברים. אני יכולה לומר לכם שהאתגרים שהילדים שלנו מציבים לנו, הם רק כאלה שאנחנו יכולים להתמודד איתם. מה שלנו  נותר לעשות הוא לקחת את ההזדמנות הזו בשתי ידיים ולהתמודד עם האתגר.

הגדולה של הדרכת הורים היא שמתוקף היותנו הורים, ומתוך הרצון לתת לילדנו את הטוב ביותר שביכולתנו לתת, אנחנו מצליחים לעשות שינויים בהתנהגות ובתגובות שלנו גם במקומות שנראים לנו כמעט בלתי אפשריים. הילדים שלנו הם כוח מניע עבורנו לחולל שינוי בדברים שאפילו לא העלנו על דעתנו שמפריעים לנו בחיי היומיום.

"הורים יוצרים עתיד" נולדה במטרה לתת להורים כלים היום כדי ליצור את עתיד שהם מבקשים להם ולילדיהם. לאפשר להורים לנהל את היומיום שלהם מתוך הסתכלות למטרה אליה הם מכוונים. בעבודה עם הורים אני משלבת כלים פרקטיים ליישום מתוך העולם האימוני וההדרכתי, המאפשרים להורים לצאת מפגישה ולהתחיל לשלב תגובות חדשות בהתנהלות ההורית. כל זאת תוך הבנת עולמו הפנימי של ההורה והילד בעזרת תיאוריות פסיכולוגיות שונות ועבודה עם התת מודע.

זה הזמן לצמוח לגבהים חדשים.