אחד השמנים האתריים המוכרים יותר הוא שמן הלבנדר. לי באופן אישי יש תמיד בקבוק לבנדר בתיק. הוא מצוין לעזרה ראשונה – כשיש פציעה או כוויה, אני מטפטפת ישירות על האזור. היופי שבשמן הלבנדר זה שמעבר ליכולתו לעצור דימומים מהר מאוד, הוא גם מאוד מרגיע. בשמן הלבנדר יש מרכיבים המשפיעים על תחושת הרוגע בגוף, ולכן עוזרים להירגע ולהוריד את המתח הנובע מהפגיעה. מבחינתי לבנדר הוא הרבה מעבר לכך, הוא שמן בעל השפעה גדולה על צ'קרת הלב.

שמן אתרי לבנדר וצ'קרת הלב

לבנדר הוא שמן אתרי המקושר לצ'קרת הלב. הוא משפיע עליה באופן כה משמעותי ועמוק עד שכמעט בכל טיפול אני משלבת שמן אתרי לבנדר. כמו בכל השמנים האתריים, גם בלבנדר, קיים חיבור וקשר בין התכונות הפיזיות של השמן האתרי להשפעות הנפשיות / רוחניות / אנרגטיות שהוא מביא עימו.

לבנדר כמרפא

כפי שפצע על העור מגליד ומותיר צלקת, כך הפגיעות שאנו חווים בחיים מותירות בנו צלקות – בלב. כפי ששמן הלבנדר מאפשר ריפוי פצעים על גבי העור, הוא נפלא לריפוי פצעים שנמצאים בליבנו. חוויות החיים יכולות לסגור את הלב שלנו, ולבנדר בחוכמתו הרבה יודע כיצד לפתוח את הלב שלנו בחזרה לאהבה. להרגיש את האהבה שבתוכנו. לאהוב את מי שאנחנו.

נתינה מלאה ושלמה מתרחשת כשאנחנו אוהבים את עצמנו. כשאדם אוהב את עצמו הוא אינו נזקק לאהבה מהסביבה. הוא מקבל אותה אך אינו זקוק לה. כשאדם אוהב את מי שהוא הוא רואה טוב בעולם סביבו והעולם רואה אותו בטוב. כשיש לי מקום בתוכי לעצמי במלואי ובשיא הדרי, נפתח בדרך פלא מקום טוב אוהב ומקבל לכולם. כשאני קשובה לעצמי – לרצון האמיתי שלי, לקולות הנעימים והפחות נעימים שעולים מתוכי – באופן קסום האוזניים שלי יכולות להקשיב לכל מי שבסביבה.

לבנדר כמחטא

כשנוצרת פגיעה בעור, ההגנה נפרצה, והחוץ יכול להיכנס פנימה. הלבנדר מלבד היותו בעלת יכולות ריפוי, הוא גם בעל יכולת לחטא את הפצע ולא לאפשר כניסה של גורמים שעשויים להזיק. כך גם בליבנו, כאשר ברצוננו לטפל בפצעים שבלב, ולפתוח את הלב, הפחד הגדול ביותר הוא שניפגע שוב, שמשהו יחדור אם נוריד את ההגנות. היותו של הלבנדר בעל יכולות חיטוי, מאפשר באופן אנרגטי לשמור על הלב מפגיעה של גורמים חיצוניים.

אנשים לא פעם רוצים מאוד מאוד לפתוח חזרה את ליבם, אך הפחד משתק אותם ואינו מאפשר להם לעשות זאת. כשאנו שמים הגנות לפגעי החוץ, אנחנו חוסמים בנוסף את עצמנו מבפנים.  אנחנו לא יכולים לחוש את האהבה מבפנים או מבחוץ. כשאדם לא מרגיש אהבה מבפנים הוא מחפש אותה מחוץ אליו, אך הסיכוי שימצא מי שימלא אותו בכמות האהבה שהוא זקוק לה מאוד נמוך. אותו האדם מתחיל לחפש אהבה מבחוץ, ובכל פעם מחדש הסביבה אינה מסוגלת לספק לו את מה שהוא צריך – והוא נכווה שוב, ונסגר יותר.

לבנדר כמשחרר

בשמן האתרי לבנדר יש מרכיבים המשפיעים על מערכת העצבים כך שהם עוזרים לשחרר סטרס במערכת העצבים. אחד השימושים בשמן אתרי לבנדר הוא כחלק מתערובת שמנים לפני השינה שמטרתה להרגיע את מערכת העצבים, לשחרר סטרס ולאפשר להיכנס לשינה רגועה יותר. כך גם ביום, השימוש בשמן האתרי לבנדר מאפשר התנהלות רגועה יותר. מעבר להיות האדם רגוע באותו הרגע, ההשפעה על הנפש, הרוח והתדר האנרגטי של האדם מאוד גבוהה. כשהאדם רגוע, המגננות סביב ליבו מתרככות, הייתי אומרת אפילו כי האדם מרגיש שהוא יכול להוריד מגננות מאחר והתדר האנרגטי של הלבנדר מספק הגנה עבורו. כשהאדם מרגיש מוגן הוא יכול לנוח ולהוריד מגננות ואז להביט סביבו ופתאום לראות שבעצם – העולם טוב.

לאט לאט, האדם לומד לאהוב את עצמו, להתהלך ללא מגננות החוסמות אותו מלחוות את החיים במלואם, התדר הפנימי שלו עולה והטוב זורם לחייו.

 

*קיימים זנים רבים מאוד של לבנדר, וכל זן הוא בעל איכויות אחרות. המאמר מתייחס ל – Lavandula angustfolia-True lavender

 

השאר תגובה