לכל חופשה עם ילדים צריך להיערך בהתאם, כדי שאפשר יהיה גם להנות. אז איך עושים את זה? לפניכם מספר טיפים שיעזרו לכם לנפוש ולהנות.

הכנה מוקדמת

תמיד חשוב לדבר עם הילדים ולספר להם מה הולך להיות, שידעו למה לצפות. ספרו להם לאן נוסעים, מה התוכניות, משך זמן הנסיעה, בילויים שתבלו ועוד. הכינו אותם גם לכללי ההתנהגות בנופש, למה אתם מצפים מהם ואיך הם אמורים להתנהג. הרבה פעמים הורים נוסעים עם ילדים, והילדים שאינן מיומנים בכללי ההתנהגות בנחופשה או במקומות זרים וחדשים מתנהגים כפי שנראה להם לנכון. הבעיה היא שברוב המקרים זה לא מה שנכון….ואז אנחנו מתעצבנים. הכנה נכונה לקוד ההתנהגותי המקובל, ולהזכיר אותו מדי פעם, מסייעת לילד להבין מה מצופה ממנו, ושני הצדדים מרוויחים כאן.

הלילות

בנופשים אנו נוטים ללכת לישון מאוחר יותר, וכך גם הילדים. ילדים עייפים, הם ילדים עצבניים, ועם ילדים עצבניים לא נהנים. הגבילו את מספר הלילות בהם הילדים הולכים לישון מאוחר, וגם אתם תרוויחו ערבים שקטים בחדר במלון, מרפא לנפש וברכה לזוגיות.

שנות יום

הילד שלכם ישן בצהריים (אפילו אחד מהם), השתדלו לאפשר לו לישון בצהריים, לפחות לסירוגין – יום כן יום לא. אין צורך לשמור על סדר היום כפי שהוא בבית או בגן. חשוב מאוד- אם הילד אחרי לילה בו הוא הלך לישון מאוחר, אל תתכננו יום עמוס לאחר מכן, ארגנו את היום כך שתהיה לו אפשרות להשלים את שעות השינה החסרות בצהריים.

אוכל

מרכיב חשוב בשמירה על השלווה. ילדים רעבים קשה לרצות. תדאגו קודם כל שהילדים יאכלו, וגם אתם תתנהלו על בטן מלאה – גם הורים רעבים קשה לרצות. נסו לשמור על ארוחות מסודרות עד כמה שניתן, והכינו נשנושים לבין הארוחות. השתדלו לתת לפחות בחלק מהארוחות אוכל מזין, תזונה לא מאוזנת – צריכה של מתוקים וחטיפים לרוב – מביאה לחוסר שקט.

טיסה או נסיעה?

לא משנה אם מדובר בטיסה או בנסיעה, הכינו מראש את הילדים. דברו איתם וספרו להם מה הולך להיות, אין צורך לעורר פחד, אלא להפך לנסוך תחושת בטחון. הביאו פעילויות לדרך, הכינו מוזיקה שהילד שלכם אוהב לשמוע, ואפשרו לו להביא עימו בובה או צעצוע שהוא אוהב.

נוסעים לנופש ברכב? נוסעים נסיעה ארוכה ברכב בזמן הנופש? תכננו את הנסיעה כך שתהיה בשעות השינה אם ניתן, אם לא הכינו פעילויות (כפי שצויין). בנסיעה ארוכה גם ניתן לספר לילדים סיפורים על המקום שאליו אמורים להגיע, או סיפורים על דברים שרואים בדרך. פעילות נחמדה היא לספר בידחות וחידות בזמן הנסיעה. ישנם משחקים רבים שאפשר לשחק, ועל כך אספר בכתבה אחרת. בנסיעה ברכב תכננו עצירות, חלקו את הדרך למקטעים וניתן להוסיף אטרקציות בדרך שיעזרו לילדים להקל על הנסיעה הארוכה.

בטיסות אנו לא בוחרים את שעת הטיסה, ולא פעם הטיסות נופלות על הלילה. במצבים כאלה, הרדימו את הילדים מוקדם יותר. שימו לב שילדים לפני טיסה מאוד נרגשים, חשוב לנסות ולהוריד את ההתרגשות, לא לדבר הרבה על הטיסה לפני השינה, אפשר לספר סיפור ולהנמיך את הציפייה. לרוב ילדים מתעוררים בלי קושי מיוחד כשמפצה להם טיסה, והן מלאי אדרנלין. כשתעלו למטוס, אפשרו להם לישון, ובמידה והם לא נרדמים, תזכרו להקדיש זמן לשינה במשך היום הראשון של הנופש, והתחילו את הנופש בחיוך.

חופשה נעימה ומהנה לכל המשפחה.

 

השאר תגובה