משפחת מגן

ממליצה בחום על טובה המקסימה! עברנו איתה תהליך של ייעוץ שינה לבתי בת החצי שנה. טובה מלאת סבלנות, נועם, תמיד זמינה לכל שאלה ויודעת לחזק ולהגיד את המילה הנכונה. אין ספק שבזכותה אנחנו זוכים לאיכות חיים טובה וכך גם בתי, שנהנת לישון במיטה לבדה. זה הכניס לנו המון רוגע לחיים.
תודה רבה טובה היקרה!

משפחת דרורי

כשהגענו לטובה, היינו מאוד עייפים ודי אבודים. יהונתן שלנו בן ה-5 חודשים ישן אך ורק על הידיים (לא נרדם, אלא את כל השנות יום שלו בילה על הידיים). בנוסף כל הרדמה דרשה הסתובבות בבית של כ-20-40 דקות, ולא מעט בכי. היינו גמורים.
תוך כמה ימים עם טובה, יהונתן כבר ישן לבד במיטה שלו. משם ועד להרדם עצמאית ולישון כל הלילה הדרך ארוכה, וטובה ליותה אותה צמוד לאורך כל הדרך. לאט לאט, עם הרבה סבלנות והמון ידע, טובה הובילה אותנו ותמכה לאורך התהליך המורכב הזה.
יש עוד עבודה לפנינו, אבל היום אני מרגישה שיש לנו את הכלים להתמודד עם הקושי, ואם אתגרים אחרים שעוד יגיעו.

כבר מהשיחה הראשונה עם טובה הרגשנו שיש חיבור ושאנחנו משדרים על אותו התדר. אני כאמא לא מתחברת לשיטות האימון בהן נותנים לתינוק לבכות במיטה (גם אם זה ״רק״ לדקה) ולכן הרגשתי שבשיטה שטובה מציעה, אני אוכל לעמוד.שלושת הימים הראשונים היו קשים מאוד לכולנו אבל טובה המשיכה לעודד ולחזק והצלחנו לעבור את השלבים לאט אבל בטוח. עכשיו אחרי שלושה חודשים אנחנו נהנים מהשכבות רגועות, ללא בכי, בהן מניחים אותו במיטה והוא נרדם לבד. כמו כן, מספר הפעמים בהן הוא מתעורר בלילה הצטמצמו והוא מצליח לקחת את המוצץ ולחזור לישון, לבד. אז תודה רבה טובה יקרה על העזרה והתמיכה.

משפחת דגן

טובה יקרה, הגענו חסרי כל ידע: מה אפשרי, מה כדאי, מה עושים ואיך.. ובעיקר הגענו סקפטים שהרי ביכולתנו לחולל שינוי (ועוד כזה משמעותי). רומי שלנו, בתנו הראשונה, שלא ידעה להרדם לבד ולישון רצוף יותר משעתיים, היום בסיום התהליך איתך נרדמת לבד וישנה רצוף כמעט לילה שלם (למעט הנקה). בעבר כל התעוררות גררה צרחות וקושי לחזור לישון- והיום זה פשוט. תודה לך על הליווי התמיכה והחיזוק.

משפחת אושמי

אל טובה הגענו דרך המלצה. אחרי שאני החלטתי שזהו. לא ממשיכים ככה יותר. בעיקר אני. כי הנקתי, ובעיקר אני קמתי לאביגיל בלילות.
ממצבי קיצון של התעוררות כל שעה, עשינו לזה סוף.
קבענו פגישה. דיברנו. סיפרנו לה הכל. ואז הבנתי כמה טעויות היו לנו בדרך.
איך להרדים, איפה, איך לזהות עייפות כשהיא מתחילה.
אחרי תהליך של חודשיים, אביגיל ישנה לילה שלם.
התהליך לא היה פשוט, אך מתגמל בצורה בלתי רגילה.
טובה לא ויתרה לי, בעיקר לי, ובזכותה למדתי הרבה דברים חדשים על עצמי.
על דפוסי התנהגות, על פחדים וגבולות.
החיים חזרו למסלולם. אנחנו ישנים טוב בלילה, אביגיל עברה לחדר משלה, ולא צריך ללכת על קצות האצבעות כדי שהיא לא תתעורר.
תודה על תמיכה נהדרת!

משפחת מאטיס

טובה יקרה,
יותר משלושה חודשים עברו מתחילת התהליך שהתחלנו ביחד ואני עדיין לא מאמינה שזה אמיתי- אני משכיבה את הבייבי שלי במיטה והיא מתגלגלת לצד, לוקחת לבד מוצץ, הופכת אותו ועוצמת עיניים. כל פעם שזה קורה(שלוש פעמים ביום?) אני חושבת עלייך ומברכת אותך.
עם הנחיות ברורות, סבלנות ונחישות הצלחת לעזור לנו במה שחשבנו שיהיה בלתי אפשרי- ללמד אותה להרדם לבד בלי להרדים שעות וכמובן לישון בעצמינו כמו שצריך.
היינו על סף יאוש ועייפות אמיתית וכל כך עזרת לנו.
תודה רבה על הכל!
נעמה וערן

משפחת אבוקסיס

הגענו אליך כשהבנו שמשמהו צריך להשתנות בתהליך השינה של התינוק שלנו, וגם הבנו שאנחנו רוצים לעשות את זה יחד איתו בלי לתת לו לבכות במיטה לבד, אבל לא ידענו איך עושים את זה. למען האמת, אני אפילו לא חשבתי שיכול לקרות מצב שבו הוא ירדם לבד. אבל זה קרה. התהליך היה מובנה בצורה טובה, גם לתינוק שלנו וגם לנו היה זמן לעכל וכתף תומכת (אנחנו עבורו ואת עבורנו). לאורך כל הדרך הרגשנו שאת קשובה אלינו, עושה תהליכים איתנו ומתאימה את ההתקדמות למה שנוח לנו ומוודאה שאנחנו יכולים להתמודד עם השלב הבא. ההכלה, הנעימות, ההקשבה וההנחיה המדוייקת והמלאה שלך הביאו אותנו למקום שלא חשבנו שנהיה בו. תודה רבה וכנראה שנפגש שוב בהמשך.

משפחת אשל

טובה היקרה,
רתם בת שנתיים ובדיוק חשבתי על זה- שאני לא מאמינה כמה שונה באופן קיצוני היה המצב לפני חודשיים.
רציתי לעשות שינוי כבר הרבה זמן, שמעתי מחברות עצות טובות, אך לא מצאתי בי כוחות להגיע למקום הזה בעצמי.
כבר בשיחה הראשונה חל השינוי. יכולת ההכלה שלך- העניקה תחושה שהכל אפשרי, שיש מי שתומכת, קשובה וסבלנית באופן מעורר השראה.
הביטחון שלך, התחושה שאת walk the talk- פיך, ליבך והוויתך שווים- אפשרה לי להתמסר לתהליך, גם ברגעים הקשים, למצוא בתוכי כוחות שלא היו זמינים קודם.
והליווי שלך אפשר לי למצוא את הבטחון שלי בעצמי, לגמול מהנקה ולהתוות תהליך שינה בריא יותר לה ולי.
הסבלנות והאדיבות שלך בקשב גם לדברים שלא קשורים באופן ישיר מרחיבים את הלב.
והרכות בה את מתייחסת למציאות, עוזרת להקליל התמודדויות.
מאחלת לי לספוג מכל זה פנימה ולמצוא עוד אנשים כמוך כסביבה לצמיחה מטפחת.

משפחת חלג

טובה היקרה,
לא ציפיתי ליחס כזה חם ואישי. שיחה יומית כמעט קבועה, עידוד כשצריך וגם נזיפה כשצריך. והכי חשוב התחלנו לישון בלילה! נכון הדרך הייתה ארוכה וכמעט ויתרנו לפעמים, אבל את לא ויתרת והשגת איתנו את המטרה! הנושא המרכזי שלנו היה ייעוץ שינה, אבל על הדרך גמלנו מהבקבוק, קיבלנו טיפים נוספים. וחסרה לי כל יום השיחה היומית שלנו.
טובה תודה רבה!!! מאמינה שנפגש בהמשך

משפחת ממרוד

חששנו מאוד מהתהליך נמנענו ממנו המון זמן מכיוון שחששנו מבכי וחוסר מענה לילדים. בכל התהליך תמיד תמיד היה מענה לילדנו בזכות גישתה הרכה והכל בליווי צמוד ויומי, ובכל שלב טובה הדריכה והכינה בדיוק למה שהולך להיות וגם ברגעים שהרגשנו שאנחנו ממש בייאוש טובה חיזקה אותנו לכל אורך התהליך. ההתקדמות בכל התהליך הייתה מדהימה התחלנו איתה עם שני ילדנו בטירוף מוחלט בערבים ובלילות, והגענו להישג אדיר של ערב פנוי ולילות רגועים. ללא ספק ממליצים על טובה זו השקעה הכי נכונה שהייתה לנו וקיבלנו הרבה הרבה מעבר. תודה רבה רבה טובה!!

משפחת מרכזי

!So i thought I would wait a couple of weeks to check that it wasn't too good to be true, but it IS TRUE!, my son is sleeping through the night

No more fighting at bedtime, no more negotiations to get him into bed, to stay in bed and not to get up multiple times in the night. He is sleeping through the night for the first time properly in 3 years and all with the loving valuable guidance of Tova. Tova is truly amazing, I cannot recommend her highly enough. She took us through every step with her wisdom, and at times we laughed and occasionally I cried (lol) but we succeeded, and without her I honestly don't think we would have managed. Thank you Tova, from the bottom of our hearts for saving his sleep and saving our sanity 

משפחת שמש

טובה האישה עם הלב הרחב והחיוך הנעים…לא בטוחה כמה אפשר לתאר את תחושותי כלפייך. עברנו תהליך מלמד קצת אחר מלא בעליות ומורדות למדנו הרבה מעבר להרגלי שינה נכונים ומה כדאי לעשות ומה לא. ליווית אותנו באופן מקצועי, מכוון מאוד ממוקד מטרה ותמיד היית לאוזן קשבת בנועם ורוגע. רום מילד תלותי מאוד הפך לעצמאי בעל יכולת להרדים לבד לגמרי והכל בזכות התהליך שעברנו. בטוחה שדרכנו לא נפרדות ואנחנו עוד נמשיך להתיעץ וללמוד ממך אלופת עולם!!! ❤️

משפחת עקיבא

הגענו לטובה לאחר תקופה לא פשוטה עם ילדה בת חמישה חודשים שלא נרדמת לבד, רק בנענועים, מתעוררת מספר פעמים בלילה ,לא מצליחה לחזור לישון ולא ישנה במיטה שלה. טובה ליוותה אותנו לאורך כל התהליך. תוך הכלה ומענה על הצרכים שלנו כהורים ועל הצרכים של הילדה. היום לאחר כחודש מהתהליך הילדה נרדמת באופן עצמאי וישנה לילה שלם. נשאר לי רק להגיד תודה לטובה על הליווי הצמוד, ההכלה והמענה המהיר לכל השאלות (גם כשהיית בחו״ל ). אני ממליצה בחום לכל ההורים שחווים לילות לבנים וקושי בהרדמות!!

משפחת אמסלם

פניתי לטובה כשבני היה בן 4 וחצי חודשים. לא חיכיתי עם זה יותר מידיי כי מהר מאוד הבנתי שאני רוצה לאפשר לו וללמד אותו הרגלי שינה טובים ונכונים. במשך 4 וחצי חודשים הוא היה נרדם על הידיים בתנועה. כשפנינו לטובה הרגשנו חשש גדול שהתהליך לא יצליח. כבר לאחר הפגישה הראשונה עם טובה הבנתי שזהו, זה הולך להצליח. בסוף התהליך אני אניח אותו במיטה, אתן לו נשיקה והוא יירדם לבד במיטה. מה שאהבתי בתהליך זה בעיקר את הלמידה ההדרגתית (אך הלא ארוכה) ויחד עם זה למדנו בדיוק מה לעשות ואיך להתנהג כדי לא לבלבל אותו. לגרום לו להבין שאנחנו מאמינים בו, שהוא יכול להירדם במיטה לבד, לקחת את המוצץ לבד כשהוא צריך אבל גם שיידע שאנחנו שם כשהוא צריך אותנו. לא מתעלמים ממנו. וזה אכן הצליח. מהר מכפי שציפיתי. היום הוא נרדם במיטה לבד כמובן, לוקח את המוצץ לבד כשהוא צריך וגם ישן הרבה יותר טוב מקודם. אני ממליצה על הייעוץ של טובה בחום, מעניקה תחושת ביטחון לאורך כל התהליך בידיעה שזה פשוט יצליח.

משפחת ברק

הגעתי לטובה היקרה בעקבות קושי סביב השינה של ביתי הקטנטונת, בת החצי שנה. למרות שלא מדובר בילדה בכורה, נושא השינה תמיד היווה אצלי קושי עם כל ילדי ואיכשהו הדברים הסתדרו עם כניסתם למסגרת. הפעם החלטתי להשאיר את הנסיכה עוד קצת איתי בבית, כך שהכניסה למסגרת לא היתה באופק והעייפות הצטברה… כבר אחרי המפגש עם טובה התחלתי ליישם את העצות שלה וראיתי שיפור משמעותי, ומהר מאד השינה הלכה והסתדרה. טובה המקסימה מלווה בסבלנות, מקצועיות ונועם לכל אורך התהליך. בהחלט אמליץ עליה בחום להורים עם קושי בתחום זה. תודה רבה לך טובה!

משפחת קרדוזו

טובה היקרה!
פנינו אלייך כשלנעמה שלנו מלאו 5 חודשים והיו לה קשיים בהירדמות.
מהיום הראשון של התהליך נעמה ישנה במיטה שלה, ובאו לקיצן ההרדמות הארוכות והמייגעות על הידיים.
תוך יומיים נעמה ישנה כבר לילה שלם, ומהר מאוד התרגלה למיטה שלה. הרווחנו גם שגרת יום שלאט לאט נבנתה לה, וזה פשוט שיפר לנו את החיים בטירוף!
תודה רבה על הליווי הצמוד והמסור, הסבלנות הרבה והמענה המקצועי לכל השאלות שלנו!
לא יכולנו לעבור את זה בלעדייך.
ענת וצחי

משפחת מיאל

טובה היקרה,

רצינו להודות לך על שהיית איתנו בתהליך שהאמת לא האמנו שיצליח .
התחלנו בחששות מרובות ולקחנו בחשבון שהמהלך הזה לא בטוח יצליח .
כבר בשיחה הראשונה איתך התקווה שלנו להצלחה עלתה טיפה, וכל שיחה נוספת העלתה לנו את הביטחון שזה אכן אפשרי.
בסוף התהליך כשהמטרה הושגה התלהבנו ממש והבנו שהסקפטיות שלנו בהתחלה הייתה לגמרי מיותרת.
אז תודה ענקית להקשבה המלאה שלך והנתינה שלך .
ממליצים עלייך בחום אבי בתאל ולינס.

פנינו לטובה לאחר ששמענו אינספור המלצות עליה כמדריכת הורים ויועצת שינה. עד שפגשנו את טובה, אריאל (בת החמישה חודשים) לא ידעה להבדיל בין יום ללילה, ישנה שינה קצרה וקלה והיה לה קשה מאוד להירדם. כהורים צעירים היינו אובדי עצות ולא האמנו שדברים יכולים להשתנות!

טובה עזרה לנו לארגן את היום בצורה מיטבית וליצור לאריאל סדר יום שכל כך חשוב להתפתחות שלה. בליווי צמוד של טובה, הצלחנו להטמיע באריאל הרגלי שינה נכונים ועצמאות תוך הבנה מעמיקה של הצרכים של אריאל בהתאם לגילה.כיום אריאל ישנה מצויין במהלך היום והלילה והדבר כמובן משפיע על מצב הרוח וההתפתחות המוטורית והקוגניטיבית שלה.

בתהליך עם טובה ניהלנו יומן שינה ושיחות יומיומיות אשר כללו הערות מקצועיות, תמיכה, חיזוק חיובי וטיפים שממשיכים לשמש אותנו. חשוב לנו לציין את ההשקעה הרבה של טובה, הסבלנות, הרגישות, הסדר והמקצועיות. אין ספק שאנחנו למדנו (ועדיין לומדים) המון מהניסיון הרב שלה! איכות החיים של כולנו השתנתה פלאים ואנחנו מודים לה על כך!

משפחת דניאל

טובה היקרה,
הגענו אליך מותשים ומיואשים, כשדניאל שלנו בת שנה ושלושה חודשים, אחרי שנה ושלושה חודשים בהם לא ישנו לילה אחד רצוף ונדדנו בלילות בין החדרים , אחרי שכמעט בכל לילה הבאנו אותה למיטה שלנו מחוסר אונים ועייפות.
אחרי חודשיים סיימנו את התהליך כשהיא ישנה לילות שלמים ונרדמת במיטה שלה בלי שום בעיה. כשתיארת לי בתחילת התהליך את הסיום שלו לא האמנתי שזה יקרה וכל כך מהר, אבל כל מה שתיארת באמת קרה.
לאורך כל הדרך היית זמינה בשבילנו ותמכת בנו ברגעי המשבר. רצינו להודות לך על הכל. החזרת לנו את איכות החיים באופן שרק הורים עייפים יבינו ועל כך נודה לך לנצח❤. תודה רבה רבה!!

משפחת ברקוביץ

לפני שטובה הגיעה אלינו – הלילות לא היו בשליטה. הייתי חוזר הביתה מהעבודה, ומה שחיכה לי זה שעתיים של התפרעות חסרת מעצורים של ביתי בת השנתיים. זה היה ממש חמוד, לפעמים אפילו מצחיק לראות אותה רצה מצד לצד וצועקת "טונה! טונה!" ואח"כ שרה בקולי קולות "היום יום הולדת" – אבל זה היה גרוע מאאאוד לכולם. לי ולאשתי לא היה זמן לדבר בשקט בערב, והילדה לא ישנה מספיק – מה שבוודאי פגע לה בהתפתחות. פריצת הגבולות של הקטנטונת עשתה רע לסדר בבית – והסיפור הזה פשוט התיש אותנו כהורים.

ואז הגיעה טובה.

טובה לא הנחיתה עלינו הוראות "תעשו כך ותעשו כך". היא ה-ק-ש-י-ב-ה והתאימה פתרון שהתאים לסוגיות הספציפיות שלנו. זה דבר גדול שמעיד על אינטיליגנציה ונסיון בתחום שינת-הילדים. טובה הסבירה שילד מחפש במה כדי "לקבל מחיאות כפיים או עגבניות" וזה לא משנה בכלל מה הוא יקבל. טובה הסבירה "הטרמה" מהי, מה הם גבולות אמיתיים, ואיך מציבים אותם. טובה הציגה תהליך 4 שלבי, וליוותה אותנו בצורה ה-מ-ו-ת-א-מ-ת לנו. היא סדרה לנו את מה שקורה לפני השינה, בזמן השינה, ואת ההתעוררות בבוקר. כלומר, טיפלה בתהליך כולו מקצה לקצה.

אני רואה הורים רבים עם כל מיני בעיות: ילדה אחת מעירה את אבא שלה בחמש בבוקר ובוכה על הרצפה כדי שיבוא איתה לסלון. ילד אחר נרדם רק במיטה של אמא ואבא ולא מוכן להירדם לבד. ויש בעיות בוודאי יותר גרועות… טובה אלופה בתחום שלה ואני ממליץ בחום לכל הקוראים להיעזר ביכולתה המופלאה לשנות את החיים שלכם. התוצאה של העבודה שלה נראית בסופו של דבר כמו קסם – אתה מניח את הילדה במיטה – והיא פשוט הולכת לישון. עד עכשיו אני לא מאמין שזה הגיע לכך. מ-ד-ה-י-ם. תודה טובה

משפחת אלימלך

לפני שהתחלנו את התהליך, עילאי היה צריך שנהיה איתו בחדר. היינו מרותקים לחדר. ממש סוג של אסירים. כשההרדמות לקחה 10 דק – מילא, אבל כשיש תינוק נוסף בבית, ולוקח לילד פתאום 40 דק להירדם – התחלנו לאבד סבלנות ומדי פעם אפילו ניסינו לצאת.

אממה, כל יציאה שלנו גררה בכי היסטרי, צרחות, ומצוקה מאוד גדולה. של לעילאי ושלנו. בנוסף הוא היה מתעורר המוןןןן במהלך הלילה, ולמעשה גם באמצע הלילה היה צריך שנשאר איתו בחדר עד שיירדם.
והיום –בלי להגזים, עילאי נכנס בשמחה למיטה ואומר יחד איתי "לילה טוב חלומות פז" בדרכי החוצה מהחדר הוא אומר "ביי אמא" והולך לישון. לבד לבד לבד. אה, ולא קם בלילה. בכלל.
גם אם קם פעם אחת, אחת ל…. יש לנו כלים להתמודד! כניסה אחת ויציאה מיידית והקטן חוזר לישון.
כל חווית ההרדמה והשינה הפכה מסיוט וחשש מהלא נודע, למשהו שמחכים לו עם חיוך ותחושת רוגע ושלווה גדולה.
אז טובה, תודה. תודה על הליווי האישי, החם, הסבלני והמכיל. באמת ליווית אותנו יום יום יד ביד. גם כשהיה קשה – החזקת אותנו חזק ולא נתת לנו להישבר.
השבת לנו את הבעלות גם על הערבים שלנו וגם על הלילות שלנו . לא היינו מצליחים לעשות את זה בלעדייך.

משפחת גולדפרב

בדרך כלל אני לא נוהג לפרט על חיי האישיים אבל הפעם אנחנו מרגישים צורך לשתף..אנחנו יודעים שיש עוד אלפי הורים שנמצאים במצב שאנחנו היינו..כשנולד הילד הראשון הדאגה והאהבה אליו הם אין סופיים וזה מתבטא גם בשינה.עד גיל שנה ותשע הבן המתוק שלנו שון ישן איתנו במיטה,

ברגע שהרגשנו שלשון כבר לא נוח עשינו מהלך והחלטנו להעביר אותו למיטה שלו. אבל התברר לנו שהדבר לא פשוט כלל כמו שחשבנו. כל פעם שהתקרבנו למיטה שלו שון פרץ בבכי ולא היה מוכן בשום צורה שהיא אפילו להיכנס אליה. הרגשנו חסרי אונים. הגענו למסקנה שאנחנו צריכים עזרה מקצועית. הגענו לטובה טל יועצת שינה ומהשנייה הראשונה של השיחה בינינו הרגשנו שאנחנו בידיים טובות. קבענו עם טובה פגישה, היא הגיעה אלינו הביתה. היה לה חשוב לראות את הסביבה של שון להכיר את הילד טוב על מנת להתאים את תכנית העבודה אישית שמותאמת לשון. לכל אורך התהליך שנמשך כחודש וחצי טובה ליוותה אותנו עם המון סבלנות הקשבה ואהבה ועזרה מאד ברגעים קשים שהיו בתהליך. היום שאנחנו כבר חודש אחרי שסיימנו את התהליך אנחנו מברכים את טובה כל יום מחדש.החיים שלנו השתנו מהקצה אל הקצה. שון נגמל גם מבקבוק בלילה וגם יושן כל הלילה במיטה שלו.
הורים יקרים אנחנו ממליצים בחום ובלב שלם על טובה טל-יועצת שינה. תודה רבה טובה
מאיתנו לדה שון ורועי גולדפרב

משפחת וייס

"להכיר את טובה זוהי זכייה!!
לפני שהתקשרתי לטובה, התקשרתי ליועצות שינה אחרות. בשיחת הטלפון איתן הרגיש לי

שאין חיבור ועם טובה, כבר בשיחה הראשונה הרגשתי ביטחון להתחיל עימה תהליך ואכן צדקתי.
במשך כל התהליך טובה בקשר יומיומי איתך, תומכת, מקשיבה, מכילה, תמיד יודעת להגיד את המילה הנכונה והכי חשוב- להגיע לתוצאה שאתה כהורה רוצה להשיג עם הילד שלך!
טובה יקרה שלנו, כשהתחלנו את התהליך, כבר בפגישה הראשונה היו לנו הרבה חששות וחוסר ביטחון…
זכינו להכיר אותך. זכינו שהחזרת לנו את הביטחון ואת הידע להתמודד במצבים שלא ידענו איך.
תודה!"

משפחת אריאל

הגענו לטובה מיואשים וסקפטים לגמרי לא האמנו שקיים פיתרון לבעיית השינה של ליאל.  ליאל, ילד ראשון שלנו, ינק וישן איתנו במיטה, היה קם לנו כל חצי שעה בערך בבכי, הייתי מניקה והוא היה חוזר לישון. לא כל כך הפריעה לי השגרה הזאת די התרגלתי אליה. הבעיה העיקרית הייתה כשליאל נכנס למסגרת ולא הצליח להירדם במעון בכלל, אפילו לא לדקה, כי ידע להירדם רק בהנקה. ליאל היה חוזר הביתה עייף מתוסכל ועצבני מאוד. הגננות היו עצבניות וחסרות סבלנות היו מספרות לי שבשעת "שנת הצהריים" הוא צורח ולא נותן לאף אחד לישון והן היו אובדות עצות. ממש היה חשוב לי להקל ולעזור לגננות שלא יהיו מתוסכלות. התחלתי לברר על יועצות שינה באינטרנט. דיברתי עם מלא יועצות שלא ממש נתנו הרגשה שמשהו יצליח להשתנות ולא כ"כ נשמעה לי השיטה שלהן. היחידה שנתנה לי הרגשת ביטחון זאת הייתה טובה היא נשמעה לי מאוד מקצועית, עדינה, סבלנית, איכפתית ובעלת פיתרון לבעיה. עדיין משהו בתוכי היה קצת סקפטי אבל בכל זאת הלכנו על זה בשביל להראות לגננות שאכפת לנו ואנחנו עושים משהו בנידון, הן גם לא האמינו שמשהו יכול להשתנות, אבל לפחות נתנו להן הרגשה טובה שאנחנו מבינים לליבן ומחפשים פיתרון לבעיה.  התחלנו בתהליך ואחרי שבוע פחות או יותר ממש התחיל שיפור בגן וגם בבית. מאוד נהנתי מהתוצאות בבית למרות שכביכול לא הפריע לי שהוא קם בלילות, היום לא הייתי חוזרת אחורה, זו פשוט איכות חיים. בהמשך התהליך, כשהוא כבר נרדם ללילה שלם העברנו אותו לחדר משלו, משהו שהיה נראה רק בגדר חלום. אני מניחה אותו במיטה, יוצאת, וליאל כבר נרדם לבד. בגן הוא כבר ישן שעתיים וחצי פלוס והגננות רגועות:) . טובה נמצאת שם בכל התהליך, בכל שעה, בכל דקה ויש לה מענה לכל בעיה, מאוד סבלנית, מאוד איכפתית יודעת מה היא עושה והיא נותנת את הכלים המתאימים ללמד את הילד להיות עצמאי ולהירדם לבד. אנחנו מאוד מרוצים מהשינוי. ממליצה בחום לכל האימהות . אין כמו טובה טל האלופה!!!

משפחת גיל

פנינו אלייך כשהבן שלנו היה כמעט בן שנה. כמעט שנה שלמה בלי לילה אחד של שינה רציפה. כל פעם שחשבנו על ייעוץ שינה ויתרנו על הרעיון מחשש שהתהליך יהיה נוקשה מדי. חשבנו "מה היא כבר תגיד לנו שאנחנו לא יודעים?" ולא רצינו לתת לאיתמר לבכות בלי מענה. אחרי פגישה אחת איתך הרגשנו

בטוחים שזה התהליך הנכון עבורנו. כשאמרת לנו שבסוף התהליך נשכיב את איתמר במיטה, נגיד לו לילה טוב והוא ילך לישון, צחקנו. פשוט לא האמנו שזה יכול להיות המקרה שלנו. אבל ההנחיה שלך הביאה להתגשמות החזון ותוך זמן קצר איתמר ישן לילות רצופים.
איתמר שלנו זכה למנוחה שלה נדרש, וגם אנחנו כהורים יכלנו סוף סוף גם להינות מהערבים שלנו וללכת לישון בלי חשש.
אני כבר מתגעגעת לשיחות איתך! לימדת אותנו להיות הורים טובים יותר, קשובים יותר לבן שלנו ולעצמנו. והאמת היא שלהפסיק את השיחות היומיות איתך היה בשבילי החלק הכי קשה בתהליך.
תודה רבה לך טובה, אין לנו כעת ספק כי זו היתה אחת ההחלטות הנכונות ביותר שעשינו לילדנו ולעצמנו, ונמשיך להמליץ עליך בחום לכל החברים שלנו.
תודה תודה תודה!
דפנה ויוני

משפחת יעקובי

הגעתי לטובה דרך הפייסבוק, התקשרתי אליה ומיד קבענו פגישה. טובה הגיעה אליי וכבר באותו הערב התחלנו את התהליך בהכוונה שלה. בזכות ההכוונה של טובה הצלחתי לגמול את בני מלאכול בקבוק במיטה ולהירדם במיטת ההורים עם טלוויזיה.

במהלך התהליך היו לילות שנשברתי, אך טובה תמיד חיזקה אותי ותמכה ובזכות זה הצלחתי להרגיל את עומר לישון במיטה שלו.

אני ממליצה על טובה בחום. אישה מדהימה שמחזקת ונותנת את הכוח להתגבר ולהגיע לתוצאה שלבד לא הייתי מצליחה.

תודה

נ.ב- המחלמה הרסה קצת, עומרי פחד לישון לבד בגלל האזעקות וישן איתי במיטה. זה קרה מיד אחרי שהצלחנו לסיים את התהליך. כשעומרי חש שוב בטוח לאחר שהסתיימה המלחמה והרוחות נרגעו, הוא ביקש לחזור ולישון במיטה שלו, לבד בלי עזרה שלנו. היום עומרי שוב ישן במיטה שלו – אומר לילה טוב ונכנס למיטה.

משפחת הילל

לפני שפנינו לטובה קראנו רבות בספרים ובאינטרנט ובעיקר התבלבלנו. כל המידע כביכול נמצא שם, אבל אין תחליף לייעוץ ולליווי הצמוד של מישהי בעלת ניסיון, אמפתיה והבנת הצרכים והאופי שלנו באופן ספציפי כמו טובה.

נועה שלנו התקשתה להירדם ולישון באופן רצוף ונטול בכי. היא סבלה ואנחנו איתה, בחוויה שלתפיסתנו אמורה להיות חיובית ונעימה. אחרי תהליך משמעותי של למידה, שלנו ושל נועה ביחד, נועה נרדמת בכיף ובאופן עצמאי ואנחנו כבר לא מנסים לצבור שעות שינה בין לבין כי הלילה לא לילה, או להסתכל אחד על השני בפנים מודאגות אך מלאות תקווה לפני שהולכים לישון. לא פחות חשוב היה התהליך עצמו שלא היה טראומתי, אלא הרגיש נכון והיה בחיבוק תמידי שלנו את נועה וגם באיזשהו מקום בחיבוק של טובה אותנו. אנחנו מאושרים שהחלטנו להיעזר בטובה ושמחים להמליץ עליה לכל חברינו מאותגרי הלילה.

משפחת שרים

כשהגענו לטובה היינו סקפטים למדיי, אנחנו לא הורים בפעם הראשונה והיינו בעבר אצל יועצת שינה, חשבנו איזה כלים חדשים טובה תוכל לתת בשביל לשפר משמעותית את הרגליי השינה של בננו הקטן, ואכן כך קרה,

הרגשנו שיש שיפור כבר בשבוע הראשון. טובה היא מאוד מקצועית, משרה אווירה של רוגע וגם הומור (שזה לא פחות חשוב) היה תענוג לקבל עצות וחיזוקים , גם בימים של רגרסיות. והכי חשוב שלבננו הרגליי שינה טובים  וגם אם יש ירידה , יש לנו עכשיו את הכלים שטובה נתנה בשביל להתמודד ולהחזירו מהר מאוד לתלם. אנו ממליצים בחום רב לשכור את שרותיה של טובה טל ולחזור לישון ולהנות עם הילדים.

תודה לך ,

קארן ואודי

משפחת קוטקוביץ

שפגשתי את טובה ידעתי שבחרתי בדרך הנכונה. הילדה שלי בת שנה ושמונה חודשים לא ישנה לילות במשך שנה וחצי, הייתה נרדמת בהנקה , כאשר לקח לנו שעות עד שהיא נרדמה ולאחר מכן יכלה להתעורר פעמים או יו תר במשך לילה .

הייתי גמורה מרוב עייפות , עצבנית , כמעט הפסקתי לתפקד בעבודה ובבית , הייתה לי תחושה שאני נרדמתי עם עיניים פתוחות , כאשר התחלנו את התהליך היה קשה מאוד בימים הראשונים , אבל כל הצלחה קטנה נתנה לי כוחות להמשיך בתהליך , כי ידעתי שבסוף התהליך אזכה ללילות שקטים ורגועים , קיבלתי תמיכה יום יומית , עידוד והכוונה צעד אחרי צעד , התגברנו על כל הקשיים בעזרת הייעוץ המקצועי שלך . המון תודה , וממליצה בחום ואהבה .

אירה

משפחת חטמי

טובה היקרה

אתחיל ואכתוב  שכשהחלטנו אני ובעלי ללכת ליעוץ הינו די סקפטים  ולא ממש האמנו בתהליך, אבל המצוקה שלנו ושל הילדה (האמצעית בעיקר ) הלכה וגברה והחלטנו לנסות. נקבעה  פגישה מהר מאוד וכבר בפגישה הבנו שיש הרבה לעשות לדעת ולהפנים ויותר חשוב אנחנו לא לבד.
כבר בהתחלה טובה ידעה להסביר ולהרגיע לקראת מה שהולך להיות תהליך מעט ארוך  שמצריך סבלנות והתמדה.
יצאנו לדרך מלאים אנרגיות ויודעים שיש משהו מאחורינו שמגבה, מסביר ,אנושי, סבלני.


כבר בשבוע הראשון נוצר שינוי ושיפור  להפליא ומשם הכול קרה מהר מאוד הילדה שלא היתה מוכנה ללכת לישון לפני 23:00 נרדמת ב21:00 ולאט לאט לבד בלי שום עזרה ,בשבילנו זה היה נס, קסם לא האמנו שזה קורה ושוב חשוב לי לחזור ולהדגיש שבמשך כול התהליך טובה תומכת עוזרת ומייעצת הייתה שם פשוט אוזן קשבת בצורה שלא ניתן להסביר ממש הרגישה את מצוקת הילדה בראש ובראשונה ולאחר מכן את מצוקתנו ההורים . מלבד הילדה האמצעית יש את הילדה הבכורה בת 3.5 שעד לפני התהליך לא הסכימה לישון בלי דייסה, גם בזה טובה דאגה לטפל וכבר בלילה ה3-4 כבר לא דרשה בקבוק פשוט נרדמה זה פשוט ק ס ם !!!!
אין לי מילים לתאר את ההרגשה לישון לילה שלם בלי לקום כמה פעמים, הילדים שלווים ורגועים יודעים ללכת לישון כשהם מרגישים עייפים  והכול תודה לאל שהפגיש בינינו לטובה.
ולטובה המדהימה מלאת הסבלנות הרוך, הרוגע ,השלווה, והמון המון סבלנות איך לאט לאט הסבירה וחזרה הייתה קשובה לצורכי הילד ולצרכינו בצורה יוצאת מן הכלל !! אנו מודים לך ומוקירים לה על המאמץ והעזרה הרבה טובה אין כמוך ת ו ד ה ה ה !!!!!

משפחת חפץ

כשנכנסנו לתהליך איתך לילה אצלנו היה בערך 20 יקיצות ומעבר לכך הרבה בכי היה מעורב בין אם בהרדמה ובין אם בהתעוררויות. היו גם קשיים רבים בשינות היום, בגן ובבית. לכן פנינו. ההתחלה הייתה קשה. לקח הרבה זמן לראות שינוי משמעותי במספר היקיצות אך ההירגעות הייתה באופן די מיידי. לא נטשת אותנו בדרך, חיזקת אותנו והאמנת בנו ובמסוגלות של מעיין לישון יותר טוב בלילה וביום. התהליך היה ארוך, אמרת שלא הכי ארוך שהיה לך עד כה ועדיין, יותר ארוך ממה שאמור היה להיות ולמרות זאת, היית זמינה וקשובה לנו, התאמת את השעות שלך לשעות שלנו, תמכת בנו בכל אמצעי המדיה האפשריים ועזרת לנו להבין שאנחנו יכולים לסמוך על עצמנו ועל התהליך הזה.
תודה על הליווי, על התמיכה, על העזרה ועל כך שעזרת לנו ללמד את מעיין ואת עצמנו שאפשר גם אחרת…
איתמר וגתית

משפחת הלוי

טובה יקרה,
אומרים שאין מקרה ויש רקם ה'.
אז באותו היום רציתי לקבל סיוע בעניין השינה של מאי'ה בת ה- 9 חודשים… שזהו אין לי כוח, אני עייפה ומותשת הכול בבלאגן וגם עבור ילדתי הקטנה- בקיצור משהו איננו תקין ואני זקוקה לכלים, הדרכה, ייעוץ וליווי כיצד להחזיר את השינה ואת השפיות לבית.

נכנסתי לפייסבוק ופתאום ראיתי פרסום שלך ובאותו הרגע התקשרתי וקבענו.
את הגעת לפגישה מלאה בידע, הבנה רוך ובעיקר הכלה: של המצב, שלי ושל חששותיי- פחדתי לנתק את התלות הזו, חששתי שתוך כדי התהליך מאי'ה תפסיק לינוק- ואת ליווית אותי ואת מאי'ה לאט לאט, שלב שלב וגם עוזי נכנס לתמונה והתפנה מקום עבורו… מקום שלקחתי לו.
כבר בתחילת התהליך היה שיפור ומאי'ה החלה להרדם באופן עצמי, בהדרגה ריווחנו את השעות ואיתם גם התרחבה דעתי והבנתי שכשאני משחררת אז ההסתגלות מאוד קלה ופשוטה…
תוך כדי התהליך החלטתי להעביר את מאי'ה לחדר משלה וגם הכנסתי אותה לפעוטון והבנתי שאפשר גם וגם- גם תינוקת מהממת וגם בית שממשיך בשלו.
תודה ענקית ממני מעוזי וממאי'ה המהממת.
נתראה בילד הבא

משפחת גורביץ

הגענו אליך מיואשים עם תינוקת מתוקה שמתעוררת כל שעה וחצי בלילה (במקרה הטוב) ויודעת לחזור לישון רק עם הנקה.
עזרת לנו ללמד לנתק את ההנקה מהשינה וללמד את דניאל להירדם לבד ולישון לילה שלם.

בכל הזמן הזה תמכת בנו ועזרת לי להמשיך להניק אותה אפילו אם זה רק פעמיים ביום.
קיבלנו ילדה מתוקה שיודעת ללכת לישון לבד בלי תלות במשהו חיצוני ונוצר גם שיפור במצב הרוח שלה ושלנו.
קיבלנו מענה לכל דבר ואפילו תמכת בי בנושאים אישיים שלא קשורים ליעוץ שינה.
תודה אינה מילה חזקה מספיק אבל אין לי מילה אחרת אז תודה רבה

משפחת קולטקר

טובה היקרה,

הגענו אלייך במצב של ייאוש, לא הצלחנו לנהל חיים תיקנים, עופרי הייתה בת שנה וחצי בערך, התעוררה מלא, סירבה להירדם חזרה והייתה מתעוררת בשעות הזויות!! ולא נשכח… "גירשה" את אבא שלה לסלון וישנה איתי. עם הרבה תמיכה וסבלנות עזרת לנו לעזור לעופרי. היום עופרי ישנה לילה שלם, מתעוררת אחרי 6 בבוקר, וישנה במיטה שלה! אפילו שזאת מיטת מעבר. אפילו שהיו לנו הרבה קשיים בדרך… כי לעופרי שלנו יש רצונות משלה, תמיד היית קשובה ואכפתית ודאגת קודם כל לעופרי, שזה לא ברור מאליו. אין לי מילים להודות לך!!!! שינית לנו את החיים!

משפחת פולין

טובה טל היקרה שלי!
הגעת לחיינו לאחר שהינו כבר שבורים ועייפים מחוסר שינה אחרי הרבה לילות לבנים. הגעת ולימדת אותנו איך לחזור לישון. בזכותך קיבלנו ילדה קטנה שהולכת לישון בלי בעיה ילדה שאוהבת את המיטה שלה.
כשהתחלנו את התהליך לא האמנו לכל זה ולאחר מספר ימים כלומר כבר ביום ה3 ראינו תוצאות בשטח.

ולאחר תהליך של חודשיים שבו למדנו להכיר את הילדה שלנו, למדנו להקשיב לה, למדנו להבין אותה וכל זה בזכותך, בזכות ההדרכות המדויקות שלך בזכות הליווי שלך, בזכות השיחות טלפון הממושכות שלך שבהם הקשבת הדרכת וליווית.
נכון התהליך לא היה קל אבל הוא היה מעניין מרתק והמון למידה. לכן יפה שלי אנחנו מודים לך על התהליך הנפלא שחווינו איתך. ממליצה עליך בחום ואהבה כי את ענקית.
אוהבים אותך משפחת פולין!

משפחת ישי

לטובה היקרה ,
הגענו אליך לפני חודשיים עם יאוש גדול וחוסר אונים אל מול בננו גיא, הילד שלא יישן…
אחרי פגישת הכרות ציידת אותנו בכלים ויצאנו לדרך חדשה.
מלאים חששות ותהיות ועם   זאת גם המון ציפיות התחלנו את התהליך.
והנה עברו להם חודשיים ולמרות שהיו רגעים שהיה נראה שהכל לא הולך הגענו לרגע שאפשר לומר שיש לנו ילד ישן

משפחת ישפה

ילדה שלישית, לא חשבתי לרגע שאצטרך יועצת שינה.. אבל זה היה הדבר הכי חכם שיכולתי לעשות עבור עצמי, עבור עלמה, עבור הזוגיות שלי ועבור הבנות הגדולות שלי.. מה הן אשמות שנולדה להן אחות ולאמא אין דקה בשבילן וכשיש דקה אז הן מקבלות אמא עייפה ועצבנית.
היו רגעים שחשבתי שאפשר לעשות את כל זה לבד ואין ממש צורך ביועצת שינה אבל זו היתה טעות לחשוב כך.

מהרגע שטובה נכנסה לסיפור הייתי הרבה יותר רגועה, מדוייקת ונחושה.
הרוגע והנחישות הוקרנו לעלמה והיא הרגישה גם הרבה פחות מבולבלת ומתוסכלת. והדיוק גרם לתקשורת הרבה יותר טובה עם עלמה.
כשטובה באה לפגישה ראשונה ודיברה על שינה של לילה שלם לא תיארתי לעצמי שזה יהיה לילה של 11 שעות רצופות. תיארתי לעצמי משהו כמו 6 שעות. וחשבתי שבטח עם עלמה זה יהיה פי כמה יותר מאתגר כי היא באמת בעייתית עם שינה מהיום שנולדה. לא ישנה ביום ולא בלילה. כנראה שעם בנותיי הקודמות התרגלתי לטוב.. אם לא ישנו בלילה לפחות היתה לי מנוחה ביום.
לסיכום, כל מי שמתלבט וחושב שיוכל לעשות את זה בעצמו זה לא המקום להתלבט. הייעוץ עם טובה שווה כל שקל.
החיים חזרו אליי מוקדם מהצפוי- יש לי ערבים פנויים עם חברות ועם הבעל.. יש לי זמן לבנות הגדולות וחזרתי לעבוד. החיים היו בכאוס מוחלט לפני כן. הייתי כל כך תשושה שלא הרגשתי מסוגלת להתחיל לעבוד . שלא לדבר על לתפקד במהלך היום.
במהלך התהליך שארך חודשיים קיבלתי כלים להתמודד עם עלמה גם בתום התהליך.
תודה לאל שאפשר לפנות ליועצת שינה ותודה שיש את טובה 🙂

משפחת לוי

לטובה המקסימה,
מאיפה להתחיל להודות? פניתי אלייך לייעוץ שינה אך מרגע שהתחלתי להיעזר בך משהו עמוק בהרבה בתוכי החל נפתח ונרגע.
איך שהצגת לנו את גישתך מיד רציתי ליישם כי הרגשתי בבהירות כי הדרך שהצעת מהווה בעיני את האיזון המדויק בין גבול והכלה, מה שבראשי היה לי ברור קודם אך בשל חולשות שלי לא ידעתי איך לתרגם למעשה.

ואז כמובן היה צריך להתחיל ללכת בדרך שהיתה מורכבת ולעיתים קשה.
היה לי ברור שקשיי השינה של בתי קשורים בנקודות תורפה שלי אך לא חשבתי שתחת הכותרת של ייעוץ שינה אזכה לעבוד באופן כה מעמיק על נקודות אלו.
ליווית אותי ואת משפחתי בחכמה, ברגישות וסבלנות אין קץ. חשוב לי במכתב זה שפתוח לקוראים באתר לציין שעל אף שבחרנו לסיים את התהליך אחרי כמה חודשים מבלי "השלמת השלבים" בשל צורך ורצון להמשיך ולחקור עם עצמינו את הדרך אליה את עזרת לנו לצאת, יצאתי עם הרבה יותר מכפי שדמיינתי שאוכל לקבל (וכן גם בשיפור משמעותי וכמעט בלי יקיצות לילה של בתי כשיצאנו לדרך עם התעוררות כל שעה וחצי לערך). בדרך בה ליווית אותנו למדנו להתבונן ולקיים שיח נינוח בבית סביב גבולות בכלל, שיח בו למדתי להיות יותר בהירה עם עצמי, עם בתי וגם השתפרתי ביכולת לקיים שיח זה עם בן זוגי. הדרך העדינה בה שיקפת את החולשות ויכולתך לחזק ולהעצים, הם בעיני אלו שאיפשרו זאת.
שוב תודה מכל הלב ובטוחה שכל מי שתלווי יזכה וייתרם מאיכויותייך.

בהוקרה

משפחת לוי

משפחת כפיר

טובה היקרה,
כשגפן היתה בת חמישה חודשים, הלילות שלנו (ושלה) היו נטולי שינה. נרדמה רק בידיים (בעמידה כמובן) או בזמן ההנקה… אחרי שני ילדים שלא ישנו לילות רצופים עד גיל 3, הבנתי שאנחנו חייבים הדרכה וליווי מקצועיים על מנת שגפן תזכה לשנת לילה טובה ומספקת

ואולי גם אנחנו נזכה לישון לילה שלם ולקום מחייכים ורעננים בבוקר (עד אז זה היה בגדר חלום רחוק). היה חשוב לנו שהתהליך יהיה עדין,הדרגתי מאוד ומתחשב בצרכיה, על מנת שגם אנחנו נצליח ליישם אותו. התמזל מזלנו והגענו אלייך. באופן רגוע, בהיר (חשוב מאוד עבור הורה עייף…) קשוב מאוד וסבלני הובלת אותנו צעד אחר צעד בתהליך ומהר מאוד גפן למדה להרדם במיטה שלה, בכוחות עצמה, בלילה וביום. ידענו עליות ומורדות, אך את הקשבת ותמכת בכל הקשיים ושלבי הייאוש (שלי), שמחת עם כל שלב מוצלח שהשגנו אבל גם ידעת להעיר ולכוון כשהיה צריך. והחשוב מכל, בקצב שלנו, בלי להאיץ, עם המון סבלנות. הכתפיים הדואבות והעיניים הטרוטות שלנו נעלמו, וגפן כבר לא עצבנית ומקטרת במהלך היום. אנו ממשיכים בתהליך, אך קיבלנו ממך את הכלים וגם את האמונה והביטחון להתמודד עם כל שינוי שיחול בהרגלי השינה בעתיד. גפן בת שמונה חודשים, נרדמת במיטה, בעצמה וישנה לילה שלם – ועל כך, תודה. באהבה והערכה רבה – משפחת כפיר

משפחת מדינה

אל טובה הגענו במקרה, משיטוט בפייסבוק בוקר אחד, או יותר נכון לומר אמצע הלילה, לילה נוסף נטול שינה, כי שוב הילד לא ישן. המלצה חמה של חברה של חברה ועידוד מצד בן הזוג שממש כדאי, רצוי וחייבים להתקשר הוביל אותי להרים אליה טלפון, בלי יותר מדי ציפיות או ידע מוקדם על התהליך.

שיחת הטלפון הראשונה היתה מאוד נעימה, מקצועית ואני חייבת לומר מרגיעה, הבנתי מיד שיש מה לעשות, שזה לא מחויב המציאות לעבור לילות לבנים ולחכות שהילד יגדל ואז ישן טוב, שיש פיתרון ושאנחנו לא לבד. טובה הסבירה לי על התהליך, על כל מה שצפוי והבטיחה שהילד ישן!!! כבר למחרת נערכה הפגישה, בה סיפרנו על התנהלות הלילות של בננו בן השנה, שמתקשה מאוד להירדם ומתעורר מספר רב של פעמים בלילה, עם רצון לשחק ולוקח זמן רב מאוד להחזיר אותו לישון ובעקבות כך הלילות הם פשוט משהו טראומתי בבית. טובה
הסבירה על התהליך ועל מה שמצפה לנו ויצאנו לדרך.

ההתחלה לא היתה פשוטה, והיה צורך בהתמדה ובעקביות, אך בכל פעם שכבר רציתי לוותר, חשבתי על טובה ועל מה שהיא תגיד לי בבוקר וזה נתן לי כוח, גם בשעות שהייתי מאוד עייפה ועל סף ייאוש. השינוי היה ניכר מהר מאוד, משך הזמן שלקח להרדים את הילד הלך והתקצר וכך גם נסגרו ההתעוררויות שלו בלילה. כמו קסם, הילד נרדם לבד, ישן 10 -11 שעות רצופות והשלווה והרוגע חזרו לשרור בבית.

אין ספק שבלי העזרה וההכוונה המקצועית של טובה לא היינו מגיעים לכך, היא לא נתנה לי לוותר לעצמי, כשהילד כבר ישן לילה שלם אך בכה בשביל מוצץ אני מבחינתי אמרתי, שטויות אתן לו מוצץ ואחזור לישון, אבל טובה לא וויתרה ועודדה אותי להמשיך ולבסוף הוא למד לקחת מוצץ לבד. הרוגע, הנועם והמקצועיות שהיא שידרה לאורך כל התהליך, עם המון סבלנות נתן לנו המון כוחות לעשות את השינוי הכל כך חשוב הזה.

אני ממליצה בחום לעבור את התהליך, קודם כל למען הילד, שזקוק לשינה ולמען עצמכם, חיי המשפחה והזוגיות שלכם, אתם תודו על כך, אין לי ספק. אני בהחלט מודה לטובה, מכל הלב ומרגישה שזו אחת מההחלטות הטובות שעשיתי בחיי.

משפחת בר הדסי

טובה יקרה, סיימנו עכשיו ליווי ארוך של תהליך שינה, לא אפרט כמה ארוך כדי לא לתת רעיונות פה סמל ההבעה ‏‎wink‎‏. הגענו עם המלצה חד משמעית ויצאנו עם אותה המלצה ממש: היעוץ שלך משנה חיים!

אני יכולה למלא פה קירות שלמים בכל מעלותייך וכישרונותייך, אבל אני אשתדל להידמות לך ולהגיד הרבה במעט מילים. את אדם מקסים ואשת מקצוע מעולה, ויש לך ובך שילוב נדיר של רגישות ואנושיות וגמישות יחד עם התעקשות חסרת פשרות על העיקר. המפגש איתך נתן לנעם התחלה טובה יותר עם שינה טובה יותר (וכמו שאת אומרת שינה חשובה כמו אוכל) ואמא טובה יותר, ואני קיבלתי שיעור (ראשון!) לחיים שהתמדה מחוללת ניסים. מקווה מכאן והלאה להיות אמא שיודעת הכל לבד סמל ההבעה ‏‎wink‎‏ אבל יודעת שאם לא, תמיד אוכל לזכות לליווי שלך, עכשיו כשאת (תודה לאל!) מרחיבה את תחומי הייעוץ שלך לכל סוגיות ההורות. אז תודה מעומק הלב, גם בשם נעם. הללי

משפחת הרץ קורן

טובה יקרה

 אנחנו רוצים להודות לך מכל הלב על התקופה שעברנו יחד.

עברנו דרך ארוכה (תאומים…), מאתגרת ובעיקר מלמדת.

השכלת בדרכך הנעימה והמקצועית לא רק ללמד אותנו ולתת לנו כלים אלא גם לחזק את ביטחוננו ביכולות ההוריות שלנו.

מעבר להרגלי הירדמות ושינה למדנו גם להקשיב ולזהות טוב יותר את הצרכים של ילדינו וגם להקשיב לאינטואיציות שלנו ולבטוח בעצמנו.

אנחנו בטוחים שעוד נעזר בך בעתיד ושמחים שנוכל להמשיך ולהמליץ לכל ההורים שאנחנו מכירים על שירותיך – אנחנו יודעים שהם יודו לנו J

המון תודה

טלי ואילן (וכמובן גם עלמה ועידו).

משפחת דואק

פוסט המלצה,השעה 19:55, ומלבד סומסום (הכלב הסופר מוש שלנו) וקולות המקלדת בעודי כותבת פוסט זה, יש פשט שקט בבית. וזה תיאור מצב של סוף תהליך והתחלה של נורמטיביות בבית. ולמרות זאת אקח אתכם כמה חודשים אחורה, כשהמחשבה להפסיק לתת לאיתן בקבוק עם מטרנה עוררה בי אימה. לילה רודף לילה וכל כך הרבה לילות מלאים התעוררויות אין סופיות בשעות לא שעות, והצורך שלנו לישון. פשוט לישון.
ואז אימה נוספת – מעבר למיטת מעבר, ממנה אפשר לרדת שוב ושוב ושוב ועוד כמה שעות שינה נבלעות להן אי שם. ושנת צהריים של סוף שבוע שפשוט לא מגיעה וילד אחד קטן ממש, עם "כוחות על" של שפן של אנרגייזר ויכולת מופלאה להתיש אותנו עד שאנחנו פשוט מרימים ידיים. …ואז.. ואז פשוט הגיעה טובה. ונשבעת לכם שכשהיא נכנסה לא הייתה לה שום הילה מסביב לראש, ולא מוזיקה של מרי פופינס כשהיא צעדה לתוך הבית.אם להיות כנה, לא מעט סקפטיות ליוו את התהליך אך מיום ליום, הדברים נעשו ברורים יותר, והבנו כמה זה קל אם רק נקשיב לה. טובה, ברגישות מופלאה לא ויתרה לנו ולא אפשרה לנו לוותר לעצמנו. היא לימדה אותנו שסמכות הורית זה דבר שקיים בנו אם רק נאמין בעצמנו ואם נהייה קשובים לנו עצמנו. ואז הכל הפך קל.. ואכן, סוף טוב הכל טוב (לפחות עד גיל ההתבגרות).התמונה המצ"ב להמחשה.טובה אהובה שלנו, אין מילים להודות לך על השינוי הנהדר ועל השיעור המופלא שלמדנו.
תודה על הכל
אוהבים ומעריכים!
משפחת דואק.

 — ‏‏ מרגישה ‏אסירת תודה‏ עם ‏‎Guy Duek‎‎‏

משפחת בקשי

לטובה היקרה,

המון תודה לך! קיבלנו הרבה עזרה ממך ועידוד רב. בצורה מאוד מקצועית, עקבית ואישית דברת איתנו לאורך כל הדרך. כל מה שאמרת הוצאנו לפועל, ואין מה לומר העקביות והתמיכה של עזרו  המון.

וכמו שאמרת לכל אורך הדרך, שהגענו אלייך מוכנים לתהליך ושגם רון הגיע מוכן – יש משהו בדבר כי נתנו את הכל למען התהליך הזה שיצליח ואן לי ספק שגם את נתת את הכל. לא ציפיתי שאקבל טיפול כל כך עקבי ויומיומי, וזה עודד אותי ועזר לי להתגבר על כל קושי.

תודה רבה שוב ואנחנו נשמח להמליץ עלייך למכרינו אם יצטרכו.

שמחנו מאוד להכיר אותך

עומר ואירנה בקשי

משפחת בר שלום

על הטובה ועל הטל
לא טוב היות האדם לא ישן כך לימדונו חז"ל. לא טוב לבן ולבת ללכת לישון מאוחר כי עוד מעט מחר. טוב לאדם לדעת כי אפשר לו ללא עיניים טרוטות. טוב לבת להכיר את מיטתה. טוב לאדם להציע מיטתו לאשתו ולו לבדה ולבדו.
תפילת הטל נאמרת בחג הפסח עם בא האביב: הטל מסמל את הברכה שבסיום הצלפת הגשם מחד וצמיחת ופריחת יבול האדמה מאידך. הטל עושה את פעולתו בדרכו השקטה, הנעימה, הבלתי מורגשת כמעט, כמעין מים שקטים החודרים עמוק.
"טובה כפולה ומכופלת" (כפי שנאמר בהגדה של פסח) לייעוץ השינה עלינו: אז אנו ישנים

יותר, ויותר טוב – זה לכאורה מובן מאליו כי הלא לשם כך נתכנסנו (למרות שמי פילל שעד כדי כך!). אולם, לא פחות חשוב – התהליך. מה למדנו על עצמנו ומה לימדנו תוך כדי את בתנו. למדנו גבולות ולמדנו זמנים, למדנו עבודת צוות הורית, למדנו לגמול ולמדנו להיגמל, ברוכה הגומלת לחייבים טובות. ולמדנו לא להיות ציניים כלפי שיטת אימון שיש בה דינאמיקה למרות שאינה טיפול דינאמי, ואל ייקל הדבר בעינייך.
תודה על הובלת תהליך משמעותי מאוד עבורנו ברגישות ובאמפתיה, בסבלנות ואורך רוח, ללא לחץ, במקצועיות ודייקנות, בחדות אבחנה ובמיקוד, בכבוד אלינו ולאופיינו, תוך שאת מציבה עמוד ענן שמבהיר לנו את דרכנו באפילה (תרתי משמע), קרעת את הים וחצית אותו איתנו יד ביד.
ללא ספק, "מה נשתנה הלילה הזה מכל הלילות" מקבל משנה משמעות.
קשה עלינו פרידתך – היה משהו מרגיע ונעים לדעת שאת מלווה אותנו ומדריכה אותנו ויש למי לפנות, ולבכות ולהירגע. ברי לנו כי ידך חזקה וזרועך נטויה גם בהדרכת הורים ועוד נמצא את התירוץ לפנות (ולהפנות) אליך שוב. בינתיים אנו מכינים עצמנו ל"ליל שימורים" הדור הבא ושוקלים ברצינות על כל טובה שלא תבוא לקרא לה על שמך.
חג חירות לישון ואביב שמח
רונית וארז

השאר תגובה